Dlaczego warto się zdrowo odżywiać?

Zmiana karmy staje się konieczna, gdy przechodzimy z jednej karmy na drugą. Powody, dla których chcesz zmienić karmę dla swojego psa lub kota mogą być bardzo różne: - Hooray! Pojawia się nowy członek rodziny (szczeniak/kotek), - Jesteś niezadowolony z jakości lub składu swojego obecnego pożywienia, - Dotychczasowa żywność nie jest już produkowana, - Skład twojego starego jedzenia uległ zmianie i nie smakuje ci ono, - Twój pupil ma nietolerancję / alergię.

Spokojnie...

Ponowne karmienie nie zawsze jest łatwe

PetsDeli-Bubble-Umfutterung

Psy, a zwłaszcza koty, mają czasem trudności z przyswajaniem nowych pokarmów. Inny zapach, inny smak, inna konsystencja! Wiele rzeczy, do których zwierzę musi się najpierw przyzwyczaić. Rozczarowanie jest więc ogromne, gdy chcesz dać swojemu pupilowi coś dobrego, a on to odrzuca. Ponadto, zmiana karmy z dnia na dzień może powodować problemy trawienne, a więc wymioty lub biegunkę.

4 wskazówki, jak sprawić, by zdrowe odżywianie było udane

1. Mieszanie karm

PetsDeli-Bubble-Umstellung

Najlepszym sposobem na przyzwyczajenie kota do nowego pokarmu jest zmieszanie go z pokarmem, do którego jest przyzwyczajony. Na początku wmieszaj tylko niewielką ilość nowego pokarmu i zwiększaj ilość dopiero wtedy, gdy zostanie on zjedzony. W tym samym czasie, oczywiście, zmniejsz ilość jedzenia, do którego pies lub kot jest przyzwyczajony. W ten sposób Twój pies lub kot powoli przyzwyczaja się do zapachu i smaku nowej karmy - a układ pokarmowy ma czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

👍🏻 Jeśli karmisz psa lub kota mokrą karmą, możesz łatwo zamrozić ją w porcjach - na przykład w foremkach do kostek lodu - dzięki czemu nie będziesz musiał wyrzucać jedzenia.

2. Zwiększenie akceptacji

210118-bubble-vitaminbooster-akzeptanzbooster-vergleich-01

W przypadku szczególnie wybrednych zwierząt, ponowne karmienie może trwać kilka tygodni. Można to jednak łatwo przyspieszyć stosując naturalne środki wspomagające.

Na przykład z naszym preparatem Acceptance Booster dla psów i kotów lub olejem z łososia dla psów i kotów.

Produkty wspomniane powyżej w naturalny sposób wzmacniają zapach i smak karmy, dzięki czemu Twój pupil z pewnością nie będzie mógł się jej oprzeć.

3. Zrezygnuj z przekąsek

PetsDeli-Bubble-NoSnack

Nawet jeśli lubisz podawać swojemu pupilowi smakołyki, zaleca się, aby nie podawać ich w ogóle podczas fazy odżywiania. Im bardziej głodny jest Twój czworonożny przyjaciel, tym bardziej prawdopodobne jest, że sięgnie po jedzenie, które na początku może nie wydawać się zbyt interesujące (ale jest dobre!).

4. Stwórz przyjemną atmosferę

PetsDeli-Bubble-Umgebung

Upewnij się, że nic się nie zmienia oprócz jedzenia. Podawaj jedzenie w zwykłej misce i umieść je w zwykłym miejscu. Weź pod uwagę, że - jeśli chcesz przejść np. na suchą karmę - hałas jedzenia w metalowej misce może być odbierany jako nieprzyjemny. W tym przypadku dobrym pomysłem byłaby wymiana miski.

Ułatwione karmienie

Szczególnie jeśli psy lub koty były wcześniej karmione karmą niskiej jakości, która często zawiera wzmacniacze smaku, sztuczne aromaty lub cukier, przejście na karmę naturalną jest trudne - ale nie niemożliwe. Z cierpliwością, konsekwencją i naszymi wskazówkami, zmiana się uda!

UZYSKAJ BEZPŁATNĄ PORADĘ

PetsDeli-Bubble-Umfutterung
Konsultacja telefoniczna
Zadzwoń do nas aby uzyskać bezpłatną poradę dotyczącą wyboru pokarmu dla Twojego pupila!
BEZPŁATNA KONSULTACJA TELEFONICZNA
Pets Deli Logo
POWĄCHAJ I WYPRÓBUJ
Chcesz wypróbować jako pierwszy? Dzięki naszym pakietom próbnym masz możliwość znalezienia odpowiedniej karmy dla swojego czworonożnego przyjaciela!
ODKRYJ TERAZ
pd referafriend icon easy
Wypełnij formularz
Odpowiedz na kilka pytań, abyśmy w ciągu 3 minut mogli wysłać Tobie i Twojemu przyjacielowi najlepsze rekomendacje dotyczące karmy.
GRATIS DORADZTWO ONLINE

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

ZAWSZE JESTEŚMY DO TWOJE DYSPOZYCJI! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Pets Deli, naszych produktów lub zdrowego żywienia Twojego futrzanego przyjaciela, skontaktuj się z nami od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18. +49 30-22 05 6 44 05 lub office@petsdeli.de