PD-WebsiteMobile-Corona

KORONAWIRUS na ustach wszystkich

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wirusie u swojego psa lub kota

CZY TWÓJ KOT LUB PIES MOŻE ZARAZIĆ SIĘ KORONAWIRUSEM?

Czy psy mogą zarazić się koronawirusem? Pozytywny wynik testu Corona u psów nie oznacza, że wirus rozprzestrzenia się lub jest wydalany w organizmie czworonożnego przyjaciela poprzez wydzielinę z nosa lub wykrztuszanie z kaszlu. Jak dotąd nie udowodniono, że zakażenie wirusem corona u psów prowadzi do choroby z objawami lub nawet do śmierci. FLI komentuje to w następujący sposób: "Na całym świecie wirus lub jego materiał genetyczny został wykryty u kilku psów. Żaden z psów nie zmarł z powodu choroby Covid-19. Pierwsze badanie na zwierzętach z Chin oraz dwa pojedyncze przypadki z Hongkongu wskazują na niską podatność psów na SARS-CoV-2." Czy koty mogą zarazić się koronawirusem? Sytuacja jest inna dla kotów, które z pewnością wykazały objawy, takie jak suchy kaszel w związku z pozytywnym Corona testu. Według FLI, zwierzęta, które pochodzą z różnych krajów, miały kontakt z właścicielami, którzy przeszli testy z wynikiem pozytywnym. Na przykład, 8 dużych kotów w nowojorskim zoo również wykazało pozytywny wynik testu na obecność wirusa corona po kontakcie z ich posiadaczem, który uzyskał pozytywny wynik testu, a chińskie badanie wykazało również możliwość przeniesienia wirusa na koty. Do tej pory nie są jednak znane przypadki, w których aksamitne łapy nie zostały wyleczone z infekcji. Informacje zostały zaczerpnięte ze strony Federalnego Instytutu Badawczego ds. Zdrowia Zwierząt (artykuł dotyczący koronawirusa u zwierząt).

CZY PSY I KOTY MOGĄ PRZENOSIĆ KORONĘ?

Pomimo możliwości przenoszenia się choroby z człowieka na zwierzę, aktualna sytuacja badawcza według FLI i WHO jest następująca: "Do tej pory nie ma dowodów na to, że psy lub koty odgrywają rolę w rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. [...] W pandemii Covid 19 przenoszenie się wirusa z człowieka na człowieka jest kluczowe dla rozprzestrzeniania się."

trauriger hund corona-mobile

CO NALEŻY ZROBIĆ PSEM W PRZYPADKU ZAKAŻENIA?

Ale co jeśli jesteś zainfekowany? Kto idzie na spacer, kto kupuje jedzenie? Jak należy zachowywać się wobec psa lub kota? To są uzasadnione pytania. Zadawaliśmy sobie te same pytania. Friedrich Loeffler Instytut zaleca: "Można założyć, że ich środowisko jest odpowiednio skażone wirusem, nawet jeśli przestrzegane są podstawowe zasady higieny. [...] Osoby zakażone powinny zatem zwracać szczególną uwagę na higienę podczas kontaktu ze swoimi zwierzętami domowymi, w miarę możliwości unikać bliskiego kontaktu, nie kaszleć i nie kichać na zwierzęta oraz nie pozwalać zwierzętom lizać ich twarzy. [...] Zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, mogą i powinny pozostać w domu. Niezbędne jest jednak przestrzeganie ogólnych zasad higieny, takich jak mycie rąk przed i po kontakcie ze zwierzętami oraz unikanie bliskiego kontaktu ze zwierzętami." W przypadku spacerów, najlepiej jest znaleźć osoby spoza gospodarstwa domowego, które mogą Ci pomóc. Mogą to być sąsiedzi, członkowie rodziny lub opiekunka do psa. Oczywiście każdy, kto ma cokolwiek wspólnego z naszymi ukochanymi czworonogami, powinien pamiętać o ogólnych zasadach higieny i przynajmniej regularnie myć ręce. Nawet jeśli Twój czworonożny przyjaciel nie może zarażać ludzi, możesz przekazać wirusa innym, dotykając jego obroży, smyczy i sierści. W Pets Deli, podjęliśmy zwiększone środki ostrożności, aby utrzymać działalność i kontynuować dostawy w normalnym trybie.

Bądźcie dzielni! Bądźcie zdrowi!

To dziwny czas, który przeminie. Ważne jest, abyś nie doprowadził się teraz do szaleństwa. Wszakże nasze drogie zwierzęta natychmiast to zauważają. Wówczas cierpią wtedy bezpośrednio z wami - zwykle nawet bardziej niż wy sami. Życzymy Wam i Waszym bliskim, zarówno ludziom jak i zwierzętom, abyście byli zdrowi i cieszyli się, że już wkrótce znów przeżyjecie razem lepsze chwile. Bądźcie dzielni! Bądźcie zdrowi!