PD CDP Mobile supporting-ukraine-220228

Na pomoc Ukrainie

Nie możemy zwyczajnie ignorować faktu, że zaledwie kilka godzin drogi od nas ludzie i zwierzęta cierpią z powodu strachu, zniszczenia i ucieczki. Jak dla tysięcy ludzi w miastach i w biegu proste, podstawowe potrzeby, takie jak bezpieczne i ciepłe mieszkanie, wystarczająca ilość jedzenia i picia, nagle przestały być czymś oczywistym. Przyjaciele, znajomi, krewni, a także koledzy z Pets Deli: jest wielu, których to bezpośrednio lub pośrednio dotyczy.

Nie chcemy zajmować stanowiska. Chcemy zwyczajnie, po ludzku pomóc.

Możliwości bezpośredniego lub pośredniego niesienia pomocy humanitarnej

Chcielibyśmy udostępnić nasz zasięg, by zwrócić uwagę na możliwości pomocy. Poniższy przegląd jest przez nas stale aktualizowany. Współpracujemy z osobami i organizacjami, które są w stanie ocenić sytuację i możliwości pomocy z Polski lub bezpośrednio na miejscu. W ten sposób staramy się wskazywać tylko te oferty i informacje, które są godne zaufania i gwarantują natychmiastową pomoc humanitarną.

Sposoby niesienia pomocy (informacje na bieżąco aktualizowane):

1. Złóż zamówienie w Pets Deli we wtorek 01 marca:

Cały dochód z tego dnia zostanie przekazany na rzecz Caritas International. Fundacja Caritas International jest od lat obecna w Ukrainie i wspólnie z władzami lokalnymi ma możliwość udzielenia bezpośredniej i natychmiastowej pomocy.

2. Przekaż darowiznę na rzecz organizacji niosącej pomoc. Poniżej znajdziesz listę organizacji które zajmują się wsparciem ofiar w poszczególnych segmentach:

Fundacje niosące pomoc humanitarną:

Fundacje niosące pomoc zwierzętom:

3. Ponadto, istnieje również możliwość dostarczenia darowizn rzeczowych. Taką zbiórkę prowadzi między innymi Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Wszelkie niezbędne produkty możesz dostarczyć pod adres:

LVI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego ul. Dzieci Warszawy 42, 02-495 Warszawa

Praca w punkcie trwa, aż do odwołania, od poniedziałku do soboty, w godz. 8:00-20:00.

Aktualna lista najbardziej potrzebnych produktów:

  • - leki przeciwgorączkowe dla dzieci (czopki, syropy), na florę bakteryjna, przeciwbólowe (w tabletkach i syropach), przeciwwirusowe dla dzieci (w syropach), syropki na kaszel, płyny do odkażania, środki na bóle brzucha, 

  • - środki opatrunkowe:  zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

  • - żywność długoterminowa: m.in. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, płatki do mleka, słoiki dla dzieci.

  • - kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki materiałowe i papierowe.

  • - tekstylia: nowe koce, ręczniki i śpiwory. 

  • - rzeczy dla najmłodszych dzieci: łóżeczka, nosidełka, wózki.

  • - akcesoria szkolne: długopisy, ołówki, piórniki, kredki, flamastry, farbki, plecaki itd. 


Pamiętaj proszę, że w tym przypadku forma Twojej pomocy jest również niezwykle istotna - jeśli zamierzasz zrobić zakupy dla potrzebujących wybierz raczej jeden produkt, lecz w dużej ilości np. skrzynkę wody, czy też paletkę konserwy. Dostarczanie zakupów w sposób "wszystkiego po trochu" nieco utrudnia wolontariuszom wszelkie procesy logistyczne.