Mokra karma czy sucha - czym karmić mojego kota?

Prawie żaden inny temat nie jest tak sporny dla właścicieli kotów, jak kwestia odpowiedniego rodzaju karmy dla ich pupila. 

Możemy Cię uspokoić: każdy rodzaj karmy ma pewne zalety i wady, niezależnie od tego, czy jest to karma mokra czy sucha. Tutaj dowiesz się, czym są różne rodzaje pokarmów, jakie są ich cechy szczególne i jak dieta mieszana z kilku rodzajów może być skuteczna.

Mokra karma - puszka pełna szczęścia

Asortyment mokrej karmy Pets Deli dla kotów

Puszka mokrej karmy zawiera wszystko, czego potrzebuje Twój zwierzak, aby być optymalnie odżywionym. Dlatego też nazywana jest pokarmem pełnowartościowym, co oznacza, że nie trzeba do niej dodawać żadnych minerałów ani oleju.

Mokra karma zawiera wstępnie ugotowane składniki i ma wysoką zawartość wilgoci, co oznacza, że bilans wodny Twojego zwierzaka jest już optymalnie zapewniony dzięki temu rodzajowi karmy.

Intensywny smak i zapach mokrej karmy sprawia, że jest ona bardzo dobrze przyswajalna przez wielu czworonożnych przyjaciół - a to prawdziwa zaleta dla wybrednych pupili. Ze względu na niską zawartość energii, idealna dla kotów z tendencją do nadwagi.

Aby móc podawać posiłek przez kilka dni, opakowanie musi być przechowywane w szczelnym pojemniku w lodówce. Puszki, które są jeszcze szczelnie zamknięte, mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. O tym, jak dobra jest mokra karma dla kota, decyduje jej zawartość. Używamy tylko surowców spożywczych, a nasze mięso i warzywa dobieramy pod kątem wysokiej zawartości białka. Z naszą mokrą karmą możesz być pewien, że otwierasz puszkę pełną szczęścia dla swojego kotka.

Karma mokra w skrócie

🐾 wysokiej jakości mokra karma zawiera wszystkie składniki odżywcze, których Twój pupil potrzebuje do optymalnej pielęgnacji (karma pełnoporcjowa).

🐾 wysoka zawartość wilgoci zapewnia dobre zaopatrzenie w płyny

🐾 Mokra karma jest pełna smaku i zazwyczaj pobudza apetyt kotów

🐾 Wysoka przyswajalność i przyjemna konsystencja 

🐾 Wymaga przechowywania w chłodnym miejscu po otwarciu i nadaje się do transportu tylko wtedy, gdy jest szczelnie zamknięta

Mokra karma od Pets Deli - wysokiej jakości, zdrowa, naturalna.

PetsDeli-Nassfutter-Katze-PureMeat-OhneNapf
Nasza mokra karma "Pure meat"
z pyszną kaczką i kurczakiem
Kup teraz
Comp NaFu Kitten Rind Gefluegel 400x
Nasza karma mokra Junior
z wołowiną i drobiem dla małych odkrywców
Kup teraz
Comp NaFu-Katze Pouch-Thunfisch
Nasze smakowite "Sosowe menu"
Z soczystym tuńczykiem i i marchewką
Kup teraz

Karma sucha

Pets Deli Sucha karma dla kota

Jeśli wybierzesz dla swojego zwierzaka dobrą suchą karmę, będzie ona również pełnowartościowym pokarmem i dostarczy mu wszystkich ważnych składników odżywczych.

Główną różnicą pomiędzy różnymi rodzajami suchej karmy jest sposób ich produkcji. Wytłaczana sucha karma ma wysoką zawartość mięsa, podczas gdy sucha karma tłoczona na zimno zachowuje wiele naturalnych składników odżywczych. Wszystkie rodzaje suszonej żywności mają niską zawartość wilgoci i wysoką zawartość energii.

W przeciwieństwie do mokrej karmy, ważne jest, aby upewnić się, że Twój kot pije wystarczającą ilość dodatkowego pokarmu. Suchy pokarm może być przechowywany w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej i jest łatwy w transporcie. Prawdziwą zaletą jest także długi okres przydatności do użycia. Wielu właścicieli przysięga na suchą karmę ze względu na jej właściwości pielęgnujące zęby. Wysoka zawartość energii w małej ilości karmy przekłada się również na koszty, dlatego sucha karma jest zazwyczaj tańsza niż mokra

Każda z naszych suchych karm nie zawiera zbóż i ma wyjątkowo wysoką zawartość mięsa, sięgającą 80%. Ponieważ używamy tylko jednego rodzaju mięsa (monoprotein), nasza sucha karma jest wysoce kompatybilna.

Sucha karma w skrócie

🐾 Wszystkie ważne składniki odżywcze, których Twój kot potrzebuje do zbilansowanej diety.

🐾 utrzymuje zęby w dobrej kondycji dzięki długotrwałemu żuciu, wzmacnia dziąsła i uzębienie

🐾 Łatwa do transportu i przechowywania, długi okres przydatności do spożycia przy prawidłowym przechowywaniu

🐾 bardzo wydajna i dlatego często tańsza